«شهرسازی درصدی»

توضیح بازی:
مسئله شهرسازی، مسئله مهمی است و در یک شهر باید به وجود بخش‌های مختلف و تناسب بین آن‌ها در همه نقاط توجه کرد. در این تمرین می‌توانید تا حدی با شهرسازی و نیازهای هر شهر آشنا شوید.
هنگام ورود انتخاب کنید که می‌خواهید در این تمرین، درصدهای تا ۱۰۰ درصد را به عدد اعشاری تبدیل کنید یا تا ۲۰۰ درصد و وارد تمرین شوید.
این تمرین 7 مرحله دارد که با طی کردن هر مرحله، شهری که می‌سازید، کامل‌تر و زیباتر می‌شود. یک عدد به صورت درصد به شما نشان داده می‌شود و شما باید یکی از چهار عددی را که همراه سؤال در بالای صفحه ظاهر می‌شود، انتخاب کنید، اگر عددی را انتخاب کنید که معادل درصد نمایش داده شده باشد، در مرحله‌ اول یک خانه یا ساختمان مسکونی به شهر شما اضافه می‌شود. اگر این مرحله را با موفقیت به پایان برسانید، می‌توانید وارد مرحله دوم شوید که در آن با هر پاسخ درست یک درخت به شهر شما اضافه می‌شود و این می‌تواند در طراحی فضای سبز و کاهش آلودگی هوا به شهر شما کمک کند. در مرحله سوم با هر پاسخ درست یک ماشین به شهر اضافه می‌شود و تعدادی ماشین‌ سواری، عمومی و صنعتی در شهر قرار می‌گیرند. در یک شهر، شما به ساختمان‌های اداری و عمومی و صنعتی هم نیاز دارید پس با هر پاسخ درست در مرحله چهارم یک ساختمان با این ویژگی‌ها به شهر شما اضافه می‌شود. در مرحله پنجم برای زیباتر و کامل‌تر شدن شهر، با هر پاسخ درست، قسمت‌هایی مانند دریاچه، حوض، فواره، وسایل بازی به شهر اضافه می‌شود. برای تفریح و سرگرمی و حمل و نقل علاوه بر وسایل نقلیه خشکی به وسایل نقلیه هوایی هم نیاز دارید؛ پس در مرحله ششم با هر پاسخ درست، یک بالن، هواپیما یا یک وسیله هوایی دیگر به شهر اضافه می‌شود. در مرحله هفتم برای زیبایی بیشتر شهر، با پاسخ درست شما، آثار تاریخی و هنری و مجسمه‌ها به شهر اضافه می‌شود.
چند مورد را در بازی در نظر بگیرید:
۱. گزینه‌ها به صورت اعداد اعشاری تا ارزش مکانی هزارم در صفحه ظاهر می‌شود.
۲. با استفاده از دکمه‌های مربوط به اجرا، توقف و حرکت به جلو و حرکت به عقب می‌توانید قسمت‌های مختلف شهر را ببینید.
۳. با توجه به جابه‌جایی شهر می‌توانید در قسمت‌های مختلف آن پاسخ درست را انتخاب کنید تا ساختمان یا هر کدام از دیگر اجزای شهر، در محل مورد نظر شما قرار گیرد.
۴. در مرحله پایانی می‌توانید همه قسمت‌های شهر خود را نگاه کنید و بخش‌هایی را با انتخاب خود اضافه کنید.
تکلیف:
با توجه به تعداد هر کدام از اجزایی که در هر قسمت از شهر می‌بینی، یک مسئله در مورد درصد بنویس.
چه پیشنهادهایی برای زیباتر شدن و باکیفیت‌تر شدن شهر خود دارید؟

 • ۳
 • ۱,۰۸۰
 • ۰۶ بهمن ۰۰
 • 5
 • قالب: تمرین رایانه‌ای
 • پایه: پنجم ششم
 • موضوع: جبر اعداد کسری، اعشاری و صحیح
 • , , , , ,
  اگر این ایده را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

  برای ورود روی لینک زیر کلیک کنید:

  دیدگاه‌ها

  0 0 رای ها
  امتیازدهی به مقاله
  دنبال کردن
  آگاه کردن
  guest
  3 دیدگاه‌ها
  قدیمی‌ترین
  جدیدترین بیشترین رای
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  @gmail.cam

  خیلی بد هست

  .....

  موافقم

  فاطمه

  بازی جالبی بود

  ایده‌های مرتبط

  0